ARCHIWUM

Jest to miejsca upamiętnienia naszych psów , które czuwają nad nami z „psiego nieba”. Wszystkie były dla nas drogie, ukochane i ważne. Każdy o zupełnie innym charakterze. Kazdy jedyny i niepowtarzalny. Najdłużej żył RUSTUM of Saras przywieziony z Indii.Każdy zapisał w naszej hodowli piękna kartę historii.

CHAKRA Virupaksha

14.03.2004 – 27.11.2019. Błekitna suka , import z Niemiec. Wnuczka legendarnego HASI – dzikiego psa z Himalajów sprowadzonego do Europy w latach 80-tych. Bardzo masywna , harmonijnie zbudowana, o doskonałej jakości włosie i pięknym czystym błękitnym kolorze, o dzikim wyrazie oczu. W sylwetce przypominająca stare ryciny Mastifów Tybetanskich. Posiadała bardzo silny instynkt stróżowania i była nieprzejednana dla obcych. Jednoczesnie bardzo posłuszna i niedominująca w stadzie.Czuła i kochana wyłącznie dla rodziny. Doskonała matka 4 miotów, w tym ostatni w wieku 9 lat. Ze względu na charakter nie uzyskała osiągnięc wystawowych. Była najdłuzej zyjąca suką w naszej hodowli , jak również jedną z najdłużej żyjacych na świecie.

DUMKA Teshoo

04.02.1999 – 06.06.2011. Pierwsza w Polsce INTERCHAMPION suka.Przywieziona z Holandii.Matka 3 wspaniałych miotów. Jej syn , który pozostał w hodowli NAMSELING Mahatma la „NEPAL” został ikoną rasy. Jest naszym TOP DOG. Prowadzimy hodowlę w oparciu o jego linię krwi. DUMKA była najznakomitszym przykładem klasycznej, autentycznej suki o wielkiej niezależności, ogromnym sercu dla rodziny, prawidłowej reakcji w stosunku do obcych, nieprzewidywalna, tajemnicza wrecz magiczna. Reprezentowała wspaniały typ i wyraz razy, który obecnie już prawie odchodzi w niepamięć.Staramy się w naszej hodowli dążyć do utrzymania tego właśnie typu. HD A/A.
tytuły:
INTERCHAMPION, POLISH JUNIOR CHAMPION, POLISH CHAMPION, AUSTRIAN CHAMPION, BUNDESSIEGER TULLN, III PLACE CHAMP.CL. WORLD DOG SHOW 2003

MEI DAN Kultakutri „TULA”

Złota suczka w typie linii fińskich – import Finlandia.Jedyna i niepowtarzalna, zachowania typowe dla psów dzikich, pozornie nie okazujaca uczuć, bardzo zdrowa całe życie, lekki piękny ruch, drobniejszej kości, piękna złota szata.KLASYCZNY TYBETAN, doskonała matka 5 miotów.Umarła w wieku 13,5 lat, jej złoty duszek jest zawsze z nami.

Kaltekhan’s MAHATMA LA „SHAMROCK”

26.01.2008 – 12.07.2019. Suczka import.Irlandia. Najlepsza matka ze wszystkich naszych suk. Ukochana, bardzo przyjazna dla całego świata, nie dominująca, pokojowa, spokojna, grzeczna. Dobry i uważny stróż. Nie lubiła przebywać w domu – zawsze na warcie. Odeszła nagle nie okazując objawów chorobowych. Bardzo tęsknimy za SHAMROCK.

RUSTUM of Saras

listopad 2004- 11.09.2019, import Indie. Charyzmatyczny, dumny, bardzo opanowany i zrównoważony samiec. Jego dziadek był dzikim psem włączonym w program hodowlany Saras. Posiadał wyjątkową urodę w typie psów pasterskich himalajskich. Pozostawił po sobie wspaniałe potomstwo o bardzo cennym rodowodzie.Żył najdłużej z naszych psów. Umarł ze starości.