R.I.P

Jest to miejsca upamiętnienia naszych psów , które czuwają nad nami z "psiego nieba". Wszystkie były dla nas drogie, ukochane i ważne. Każdy o zupełnie innym charakterze. Kazdy jedyny i niepowtarzalny. Najdłużej żył RUSTUM of Saras przywieziony z Indii.Każdy zapisał w naszej hodowli piękna kartę historii.

DUMKA Teshoo

04.02.1999 - 06.06.2011.

Pierwsza w Polsce INTERCHAMPION suka.Przywieziona z Holandii.Matka 3 wspaniałych miotów. Jej syn , który pozostał w hodowli NAMSELING Mahatma la "NEPAL" został ikoną rasy. Jest naszym TOP DOG. Prowadzimy hodowlę w oparciu o jego linię krwi. DUMKA była najznakomitszym przykładem klasycznej, autentycznej suki o wielkiej niezależności, ogromnym sercu dla rodziny, prawidłowej reakcji w stosunku do obcych, nieprzewidywalna, tajemnicza wrecz magiczna. Reprezentowała wspaniały typ i wyraz razy, który obecnie już prawie odchodzi w niepamięć.Staramy się w naszej hodowli dążyć do utrzymania tego właśnie typu. HD A/A.
tytuły:
INTERCHAMPION, POLISH JUNIOR CHAMPION, POLISH CHAMPION, AUSTRIAN CHAMPION, BUNDESSIEGER TULLN, III PLACE CHAMP.CL. WORLD DOG SHOW 2003

MEI DAN Kultakutri "TULA"

03-02-2001 - 23.06.2014.

Złota suczka w typie linii fińskich - import Finlandia.Jedyna i niepowtarzalna, zachowania typowe dla psów dzikich, pozornie nie okazujaca uczuć, bardzo zdrowa całe życie, lekki piękny ruch, drobniejszej kości, piękna złota szata.KLASYCZNY TYBETAN, doskonała matka 5 miotów.Umarła w wieku 13,5 lat, jej złoty duszek jest zawsze z nami.

CHAKRA Virupaksha

14.03.2004 - 27.11.2019.

Błekitna suka , import z Niemiec. Wnuczka legendarnego HASI - dzikiego psa z Himalajów sprowadzonego do Europy w latach 80-tych. Bardzo masywna , harmonijnie zbudowana, o doskonałej jakości włosie i pięknym czystym błękitnym kolorze, o dzikim wyrazie oczu. W sylwetce przypominająca stare ryciny Mastifów Tybetanskich. Posiadała bardzo silny instynkt stróżowania i była nieprzejednana dla obcych. Jednoczesnie bardzo posłuszna i niedominująca w stadzie.Czuła i kochana wyłącznie dla rodziny. Doskonała matka 4 miotów, w tym ostatni w wieku 9 lat. Ze względu na charakter nie uzyskała osiągnięc wystawowych. Była najdłuzej zyjąca suką w naszej hodowli , jak również jedną z najdłużej żyjacych na świecie.

Kaltekhan's MAHATMA LA "SHAMROCK"

26.01.2008 - 12.07.2019.

Suczka import.Irlandia. Najlepsza matka ze wszystkich naszych suk. Ukochana, bardzo przyjazna dla całego świata, nie dominująca, pokojowa, spokojna, grzeczna. Dobry i uważny stróż. Nie lubiła przebywać w domu - zawsze na warcie. Odeszła nagle nie okazując objawów chorobowych. Bardzo tęsknimy za SHAMROCK.

-->